خانه / معرفی کتاب / پرفروش‌ترین کتاب‌های سال ۲۰۱۹
Fantasy Book Writing 500x330 - پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2019

پرفروش‌ترین کتاب‌های سال ۲۰۱۹

تا حالا چند بار پیش آمده که روی جلد یک کتاب، با عبارت کتاب پرفروش هفته یا سال مواجه شده باشید؟ با ما همراه باشید تا نگاهی بیندازیم به پرفروش ترین کتاب‌های سال ۲۰۱۹

امروزه، با یک جستجوی ساده در فضای اینترنت، قدم زدن در کتاب‌خانه، بالا و پایین کردن صفحات اجتماعی و … می‌توان خیلی راحت متوجه شد که کتاب‌های بسیار زیادی، مطابق با علایق و سلیقه‌های مختلف، در بازار وجود دارد. اگه فردی کتاب‌خوان باشید، طبیعتاً دوست دارید هزینه و وقتی که برای یک کتاب صرف می‌کنید با تجربه‌ی خوبی که از آن برایتان به یادگار می‌ماند، پاسخ داده شود. اما چگونه باید از میان این همه کتاب، کتابی را پیدا کنیم که ارزش وقت گذاشتن را داشته باشد؟

اعتماد کردن به قضاوت دیگران می‌تواند روش مناسبی باشد و ساده‌ترین راهش هم این است که دنبال کتاب‌های پرفروش بگردیم.

امروز قصد داریم نگاهی بیندازیم به چند کتاب پرفروش در سال ۲۰۱۹ و توضیحاتی کوتاه از هرکدام.

 

 1. بیمار خاموش

91lslnZ btL - پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2019

نام انگلیسی: The Silent Patient

نویسنده: Alex Michaelides

زندگی آلیشیا برنسون عالی به نظر می‌رسد. نقاشی مشهور که با عکاس مُدِ پُرکاری ازدواج کرده، او در خانه‌ای مجلل با پنجره‌هایی بزرگ رو به پارکی در یکی از زیباترین مناطق لندن زندگی می‌کند. یک روز بعد از ظهر، همسرش گابریل دیر از عکس‌برداری به خانه برمی‌گردد و آلیشیا پنج بار به صورت او شلیک می‌کند و بعد از آن دیگر یک کلمه هم حرف نمی‌زند!

عدم تمایل آلیشیا به حرف زدن، یا دادن هرگونه توضیحی، یک تراژدی خانوادگی را تبدیل به چیز بزرگ‌تری می‌کند، رازی که قوه‌ی تخیل مردم را به کار می‌اندازد و آلیشیا را بدنام می‌کند. قیمت نقاشی‌های آلیشیا ناگهان بسیار بالا می‌رود و خود او، یک بیمار خاموش، از چشم روزنامه و مجلات در گرو (آسایشگاه روانی مخصوص جنایت‌کاران در شمال لندن) پنهان می‌شود.

تئو فابر، یک روانشناس جنایی، مدت زیادی منتظر فرصتی برای کار با آلیشیا بوده است. عزم او برای به حرف آوردن او و آشکار کردن حقیقتِ این که چرا او به همسرش شلیک کرد، او را وارد راهی پیچیده می‌کند؛ جستجویی برای حقیقت که خطر از پا درآوردن او را به همراه دارد.

 

 1. دخترانی مثل ما

91 H8BAaquL - پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2019

نام انگلیسی: Girls Like Us

نویسنده: Cristina Alger

مامور اف‌بی‌آی، نل فلین، ده سالی می‌شود که به خانه برنگشته. نل و پدرش، کاراگاه جنایی مارتین فلین، هیچ‌ گاه رابطه‌ی خیلی خوبی با هم نداشتند و شهر سوفولک همیشه لبریز از خاطرات مادر او، ماریسول، خواهد بود (که زمانی که نل فقط هفت سال داشت، بی‌رحمانه به قتل رسید).

زمانی که مارتین فلین در یک حادثه‌ی موتورسواری می‌میرد، نل به خانه‌ای که در آن بزرگ شده، بازمی‌گردد تا بتواند خاکستر پدرش را پخش کند و تکلیف مال و املاک او را مشخص کند. به دستور همکار پدرش، کاراگاه لی دیویس، نل درگیر تحقیقات قتل دو زن جوان در شهر سوفولک می‌شود. هرچقدر نل بیشتر پیش می‌رود، بیشتر به این نتیجه می‌رسد که پدرش باید مضنون اصلی باشد و دوستانش در اداره‌ی پلیس در حال پوشاندن رد او هستند. او، کلافه از شک و تردیدش راجع به قتل مادرش و نقش خودش در تبرئه‌ی پدرش در آن پرونده، چاره‌ای به جز پرسیدن سوالاتی راجع به اینکه چه کسی ریا رویز و آدریانا مارکوس را کشته و چرا، ندارد. اما شاید جواب‌هایی که پیدا می‌کند، مطابق میلش نباشد، نه فقط راجع به کسانی که دوست داشته، بلکه راجع به خودش.

 1. در زمین ما برای مدتی کوتاه زیباییم

81gwhSBg7L - پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2019

نام انگلیسی:On Earth We’re Briefly Gorgeous

نویسنده: Ocean Vuong

این کتاب نامه‌ای از طرف پسری به مادری‌ست که نمی‌تواند بخواند. زمانی نوشته شده که گوینده، داگ کوچک، در اواخر دهه‌ی بیست سالگی‌اش است، نامه تاریخچه‌ی خانواده را قبل از متولد شدن او فاش می‌کند، تاریخی که مرکز آن در ویتنام ریشه دوانده، و پلی به سوی بخش‌هایی از زندگی او عمل می‌زند که مادرش هیچ‌ گاه نمی‌دانسته و تمام این‌ها منجر به آشکار شدن حقایقی غیرمنتظره می‌شود. در حالی که شاهد عشقی اندوهناک اما غیرقابل انکار، بین یک مادر مجرد و پسرش، می‌شویم و همین طور سفری صادقانه در مورد نژاد، طبقه و مردانگی خواهیم داشت. این کتاب راجع به قدرت تعریف داستان شخصی است که قرار است داستانش در سکوتِ هیچ‌گاه شنیده نشدن، محو شود.

 

 1. تمام درها را قفل کن

42368604 - پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2019

نام انگلیسی: Lock Every Door

نویسنده:  Riley Sager

پذیرش ملاقات کننده ممنوع! هیچ شبی دور از آپارتمان گذرانده نشود! هیچ مزاحمتی برای دیگر ساکنین ایجاد نشود! (که تمام آن‌ها ثروتمند، مشهور یا هردو هستند.) این‌ها قوانین شغل جدید جولز لارسن به عنوان ساکن یک آپارتمان در بارثولومئوست: یکی از بلندترین و مرموز ترین ساختمان‌ها. جولز، که به تازگی دلشکسته و الان هم ورشکسته شده، تحت تاثیر زرق و برق محیط پیرامونش قرار گرفته و این شرایط را قبول می‌کند. او آماده است تا زندگی گذشته‌اش را پشت سر بگذارد.

همان طور که او کم کم ساکنان و کارکنان بارثولومئو را می‌شناسد، متوجه می‌شود که جذب یکی از ساکنان آپارتمان، یعنی انگرید؛ شده که به طرز آرام‌ و آزاردهنده‌ای او را به یاد خواهرش، که هشت سال پیش گمش کرده، می‌اندازد. زمانی که اینگرید اعتراف می‌کند بارثولومئو همان چیزی که به نظر می‌رسد، نیست و تاریخچه‌ی تاریک زیر آن سردر کم‌نور، کم کم دارد او را می‌ترساند، جولز این ماجرا را به عنوان داستان اشباح بی‌ضرری از ذهن بیرون می‌کند . . . تا روز بعد، که اینگرید ناپدید می‌شود.

به دنبال حقیقت پشت ناپدید شدن اینگرید، جولز عمیق‌تر در تاریخچه‌ی تاریک بارثولومئو و رازهایی که درون دیوارهایش دفن شده، کاوش می‌‌کند. وقتی کشف می‌کند که اینگرید اولین ساکنی در بارثولومئو نیست که ناپدید شده، به تکاپو می‌افتد تا قاتل را پیدا کند، تاریخچه‌ی پنهان آن ساختمان را فاش کند و قبل از اینکه موقعیت موقتش دائمی شود، از بارثولومئو فرار کند.

 

 1. حل نشده

41713619. SY475 - پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2019

نام انگلیسی: Unsolved

نویسنده: James Patterson; David Ellis

یک قتل خوب همیشه شبیه به یک حادثه به نظر می‌رسد.

مامور اف‌بی‌آی، امی داکری، فردی کاملاً بی‌رحم است. او جوان و کوشاست و مهارت خاصی در دیدن ارتباطاتی که دیگران نمی‌بینند، دارد که باعث شده زنجیره‌‌ی تحسین‌برانگیزی از دستگیری ها را در کارنامه‌ی خود داشته باشد.

اما پرونده‌ی جدید و شوکه کننده‌ای او را کاملاً گیج و دستپاچه کرده.

به نظر می‌رسد تمام قربانی‌ها بر حسب اتفاق مرده‌اند و به نظر، هیچ‌ چیزی بین‌شان مشترک نیست. اما این همه مرگ نمی‌تواند تصادفی باشد و قاتل یک قدم از هر قدمی که داکری برمی‌دارد، جلوتر است. اما چطور؟

 

 1. خانم همه چیز

mrs everything 9781501133480 lg - پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2019

نام انگلیسی: Mrs. Everything

نویسنده: Jennifer Weiner

ما خودمان تغییر می‌کنیم یا دنیا ما را تغییر می‌دهد؟

جو و بتی کافمن در دنیایی پر از عهد و پیمان زاده شدند.

در دهه ۱۹۵۰ در دیترویت، آن‌ها در یک خانه‌ی دیک و جین عالی زندگی می‌کردند، جایی که قوانین خانوادگی‌شان به صورت واضح بیان شده بود. جو دختری پسرنماست، طغیان‌گری غیر عادی که شوق تبدیل دنیا به جایی عادلانه تر را دارد؛ بتی نیز یک دختر زیبا و خوب است، یک ستاره که از زیبایی خود لذت می‌برد و آرزوی زندگی‌ای رسمی دارد.

اما حقیقت با آنچه دخترها فکر می‌کردند، متفاوت بود. جو و بتی از تراژدی‌ها و آسیب‌های روحی بسیاری نجات یافتند. در حالی که زندگیشان با پیش زمینه‌ی عشق آزاد و ویتنام و آزادی زنان ادامه می‌یابد، بتی تبدیل به بچه‌ی وحشی و عاشق ماجراجویی‌ای می‌شود که با سر به درون فرهنگ پیشِ رویش شیرجه می‌رود و حاضر به انجام هرکاری (به جز آرام شدن) است. در این بین، جو تبدیل به مادر جوانی شایسته در کنتیکوت می‌شود، به جای اینکه در تغییر دنیا سهمی داشته باشد، تنها شاهد آن می‌شود. نه آن دنیایی را دارد که رویای آن را داشت و نه زندگی‌ای را دارد که حس درستی به او بدهد یا خوشحالش کند. آیا برای این زنان خیلی دیر است که بالاخره بخواهند به آن زندگی‌ای که روزی می‌خواستند، برسند؟

 

 1. گمشده و پیدا شده

9780399179471 - پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2019

نام انگلیسی: Lost And Found

نویسنده: Danielle Steel

همه چیز با سقوطی از نردبان، در یک ایستگاه آتش نشانی در شهر نیویورک، شروع شد. ایستگاه تبدیل به خانه‌ای خاص و استودیویی شده بود که عکاس مشهور، مدیسون اَلن، در آن‌جا کار و زندگی (پس از تنها شدنِ بعد از بزرگ کردن سه بچه) می‌کرد. اما این حادثه، که در حالی اتفاق افتاد که مدی در حال مرتب کردن عکس‌ها و تصاویر شخصی و فراموش شده بود، نتیجه‌اش چیزی بیش از یک مچ پای شکسته بود. این حادثه زندگی او را تغییر داد.

مدی، با انگیزه گرفتن از خاطرات قدیمی، توقف اجباری در برنامه‌ی کاری فشرده‌اش و بحثی شدید با دخترش، سفرش را آغاز کرد. او امیدوار است تا جواب سوالاتش راجع به مردانی که در سال‌های بعد از اینکه با سه بچه‌ی کوچک رها شد، عاشق‌شان بود و ممکن بود با آن‌ها ازدواج کند اما نکرد، پیدا کند. مدیسون با پایی در گچ و سوار یک ماشین کاروان، عازم سفری برای ارتباط دوباره برقرار کردن با سه مرد کاملاً متفاوت می‌شود؛ یکی در بوستون، یکی در شیکاگو و دیگری ویومینگ، تا یک بار و برای همیشه بفهمد که تصمیماتی که خیلی وقت پیش گرفته، درست بوده‌اند یا نه. و البته، قبل از حرکت به سمت آینده، او مجبور است با گذشته‌اش روبرو شود.

 

 1. شهر دختران

9781408867044 - پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2019

نام انگلیسی: City Of Girls

نویسنده: Elizabeth Gilbert

در سال ۱۹۴۰، ویویان موریس نوزده ساله به تازگی به خاطر نمایش سال اولی خسته‌کننده‌اش از کالچ واسار بیرون انداخته شده. پدر و مادر ثروتمندش او را به منهتن، پیش عمه‌اش پگ، فرستادند که صاحب یک تئاتر پرزرق و برق و در حال فروپاشی، به نام تئاتر لیلی، است. در آن جا، ویویان به دنیایی غیرعادی و شخصیت‌هایی جذاب معرفی می‌شود؛ از دختر خواننده‌ی عجول و بامزه گرفته تا بازیگر مرد جذاب، بازیگر زنی بانفوذ، نویسنده‌ای دخترکش و مدیرصحنه‌ای جدی. اما زمانی که ویویان مرتکب اشتباهی شخصی می‌شود، که حاصل آن رسوایی‌ای حرفه‌ای برای اوست، دنیایش به شکلی زیر و رو می‌شود که سال‌ها طول می‌کشد تا کاملاً آن را درک کند. هرچند در نهایت، این ماجرا منجر به ایجاد درک جدیدی از شیوه‌ی زندگی‌ای که او به دنبال آن‌ است و آن آزادی‌ای که باید به دنبالش رفت و همین طور رسیدن به عشق زندگی‌اش می‌شود، عشقی که از بقیه‌ی عشق‌ها جداست.

حالا ویویان نود و پنج ساله، که بالاخره مشغول تعریف داستانش است، به خاطر می‌آورد که چطور اتفاقات آن‌ سال‌ها مسیر زندگی‌اش را دستخوش تغییر کرد و ذوق و استقلال را به زندگی او آورد.

 

 1. واکنش شدید

71cQ75tt0LL - پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2019

نام انگلیسی: Backlash

نویسنده: Brad Thor

در متون کهن، داستان‌هایی راجع به مردانی وجود دارد که از سایه‌ها حمله می‌کردند و به نظر می‌رسید که حتی از دسترس مرگ نیز خارج‌اند؛ این مردان، نیمی فرشته و نیمی شیطان محسوب می‌شدند. وفاداری‌ آن‌ها به خانواده، دوستان و شاه‌هایشان بود. سر به سر آن‌ها گذاشتن خطر مطلق بود و زمانی که چنین می‌شد، راه بازگشتی وجود نداشت.

آن‌ها نترس بودند؛ مردانی پرافتخار که در سرتاسر تاریخ با نام‌های متفاوتی شناخته شدند: اسپارتان، وایکینگ، سامورایی.

امروزه، هنوز هم چنین مردانی از سایه‌ها حمله می‌کنند. آن‌ها ماموران باهوش، افسران ارتش و قاتل‌ها هستند.

مردی جزو هر سه دسته است.

دو روز پیش سر به سر این مرد گذاشته شد، آن هم خیلی بد.

حالا دور از خانه و در محاصره‌ی دشمن، اسکات هاروارث باید راه خودش را با چنگ و دندان به بیرون باز کند.

او، بدون پشتیبان، بدون آمدن هیچ ناجی‌ای و با علم به این که هیچ‌ کس از هویت او با خبر نیست، باید هرچه دارد و ندارد را، برای نجات یافتن، از دست بدهد.

اما برای او، تنها نجات یافتن کافی نیست. هاروارث انتقام می‌خواهد.

 

 1. اوی دریک دوباره شروع می‌کند

91Q73aHp3PL - پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2019

نام انگلیسی: Evvie Drake Starts Over

نویسنده: Linda Holmes

در شهری کوچک در مین، کم پیش می‌آید اولث “اوی” دریک تازه بیوه شده خانه را ترک کند. هرکسی که در شهر است، از جمله بهترین دوست او، اندی فکر می‌کند غم و اندوه است که او را درون خانه نگه داشته و اوی نیز تلاشی برای در آوردن آن‌ها از اشتباه نمی‌کند. در نیویورک، دین تنی، پرتاب‌کننده‌ی توپ سابق لیگ برتر و دوست دوران کودکی اندی با مسئله‌ی ناتوانی بزرگی دست و پنجه نرم می‌کند: او دیگر نمی‌تواند توپ را مستقیم بیندازد و نمی‌فهمد چرا. دعوتی از سمت اندی برای چند ماه ماندن در مین به نظر فرصت خوبی برای زدن دکمه‌ی ریست می‌رسد.

زمانی که دین به آپارتمانی در پشت خانه‌ی اوی نقل مکان می‌کند، آن دو قراری با هم می‌گذارند: دین چیزی راجع به همسر مرحوم اوی نمی‌پرسد، و اوی هم راجع به حرفه‌ی ورزشی دین چیزی نمی‌پرسد. هرچند قوانین به طرز خنده‌داری راهی برای شکسته شدن پیدا می‌کنند و چیزی که به عنوان دوستی‌ای غیرمنتظره شروع شده بود، به چیز دیگری تبدیل می‌شود. اما قبل از اینکه متوجه شوند با چه باید سر و کار دارند، باید با چند مشکل سروکله بزنند: پیمان‌هایی که شکسته‌ شده‌اند، برنامه‌هایی که تغییر داده شدند و رازهایی که پنهان کرده‌اند. آن‌ها به کمک زیادی نیاز دارند اما در زندگی، درست مثل بیس‌بال، تا آخرین لحظه، فرصت جبران و برد، وجود دارد.

 

 1. تابستان سال ۶۹

hbg title 9781529374773 13 - پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2019

نام انگلیسی: Summer of ’69

نویسنده: Elin Hilderbrand

سال ۱۹۶۹ است و زمانه برای خانواده‌ی لوین در حال تغییر است. هر سال بچه‌ها مشتاق به گذراندن تابستان در خانه‌ی تاریخی مادربزرگ در مرکز شهر نانتاکت هستند؛ اما امسال بلیر، بزرگترین خواهر، در بوستون گیر افتاده، دوقلو باردار است و قادر به سفر نیست. خواهر وسطی، کربی، یک دانشجوی پرستاری، در گرداب هیجان انگیز اعتراضات به حقوق داخلی گیر افتاده، اشتیاقی که او را به همراه بهترین دوستش، ماری جو کوپچنو، به مارتاز وینیارد می‌کشد. تنها پسر خانواده، تایگر، یک سرباز پیاده نظام است که اخیراً به ویتنام اعزام شده. ناگهان فرزند کوچک خانواده،جسی سیزده ساله، احساس تک فرزندی می‌کند که تنهایی در خانه با مادربزرگ مرموزش گیر افتاده که اسراری را پنهان می‌کند. هنگامی که تابستان پیش می‌رود و گرما بیشتر می‌شود، تدی کندی ماشینی را در چپاکوئیدیک غرق می‌کند، مردی به ماه می‌رود، و جسی نیز، همزمان که به دلیل بلوغ، بدن و عقلش رشد می‌کنند، دچار فراز و نشیب‌هایی می‌شود.

 

 1. جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند

images - پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2019

نام انگلیسی: where the crawdads sing

نویسنده: Delia Owens

سال‌هاست که شایعات «دختر مردابی» در بارکلی کو، شهری ساکت در ساحل کارولینای شمالی، بر سر زبان‌هاست. به همین خاطر زمانی که در اواخر سال ۱۹۶۹، جسد چیس اندروز خوش‌چهره پیدا می‌شود، ساکنان شهر فوراً به کیا کلارک، با لقب دختر مردابی مظنون می‌شوند اما کیا آن چه که آن‌ها می‌گویند، نیست. او دختری حساس و باهوش است که سال‌هاست به تنهایی در مرداب، که آن را خانه‌ی خودش می‌نامد، زنده مانده، در میان مرغان دریایی دوست پیدا کرده و از شن ساحل درس آموخته است. سپس، زمانی می‌رسد که او تمایل دارد دوست داشته شود و توسط دیگران لمس شود. هنگامی که دو مرد از شهر، اسیر زیبایی او می‌شوند، کیا زندگی جدیدی به روی خود باز می‌کند، تا زمانی که اتفاقی غیرمنتظره رخ می‌دهد.

این کتاب توانست به مدت ۴۵ هفته در صدر لیست پرفروش ترین کتاب‌های جهان قرار بگیرد.

 

 

*توجه داشته باشید که نام هر کتاب، با توجه به سلیقه‌ و خلاقیت مترجم، ممکن است به طرز متفاوتی ترجمه شده باشد.*

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده و اطلاعات مفید و کوتاهی را، از پرفروش ترین کتاب‌های سال ۲۰۱۹، در اختیار شما قرار داده باشد.

خود شما از این لیست کتابی را خوانده‌اید؟

نظری راجع به کتاب‌ها دارید؟

خوشحال می‌شویم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

4+
Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

به سایر مطالب توجه کن:

o NEW NEIL GAIMAN BOOK 570 - معرفی کتاب "خوشبختانه شیر" اثر نیل گیمن

معرفی کتاب “خوشبختانه شیر” اثر نیل گیمن

در این مطلب، یکی از جذاب ترین کتاب های عکس دار منتشر شده در ایران …

6 نظر

 1. Avatar

  خب این کتابارو ترجمه کنید بزارید

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  • Avatar

   گفتنش خیلی آسون تر از انجام دادنشه 🙂

   2+
   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 2. Avatar

  میشه کتاب های برد تور روترجمه کنین . ممنون. تو ژانرش عالیه.

  0
  No votes yet.
  Please wait...
 3. Avatar

  سلام . خسته نباشید . اقا چقدر کم کار شدید هر روز میام اینجا به امید دیدن یه کتاب تازه یا داستانک یا حتی یه پست ولی خب هر دفعه دست از پا درازتر از سایتتون بیرون میرم. نمیدونستم کجا میتونم با مدیر سایت صحبت کنم به خاطر همین اینجا پیغاممو گذاشتم . چنتا کتاب ترجمه شده عالی خوندم همین چند روز گفتم اگه مایل باشین بزارین روسایت تا بقیه بچه ها هم مطالعه کنند . یه ادرسی چیزی بدین باهاتون یه مراوده داشته باشم. کوچیکتون اقاممدم

  0
  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • Avatar

   با سلام. مشغول ترجمه ی چند کتابیم. بزودی دوباره فعال میشیم.
   با آی دی تگرام من در تماس باشید:
   @sami_ktl

   0
   No votes yet.
   Please wait...
 4. Avatar

  کاش شغلی بود به عنوان کتاب خان کتاب بخونی پول بیاد تو حسابت اخ اخ چی میشد🤤

  1+
  No votes yet.
  Please wait...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *