خانه / یادداشت / موضوع انشا: اختلاف طبقاتی
اختلاف طبقاتی

موضوع انشا: اختلاف طبقاتی

ابتدا فکر می کردم اختلاف طبقاتی یعنی اینکه ما طبقه ی همکف زندگی می کنیم و همکلاسیمان در طبقه ی بیست و چهارم. ولی بعدها فهمیدم که موضوع ار آنچه من فکرش را می کردم گسترده تر است. بنابراین قلم را برداشتم تا انشایی در این مورد بنویسم که دیدم دفترم تمام. از پدرم پول خواستم تا بروم از بقالی دفتری تهیه کنم برای تحریر انشا. و بقال با آن پول فقط دو برگه کاغذ A4 به من داد…

 

این مطلب را از دست ندهید!

 

 

به قلم: علیرضا عبدی (Insta ID: Alirezam_abdi)

 

به نام خدا

اختلاف طبقاتی چیز خوبی نیست. این را من نمی‌گویم، بلکه مادرم موقع برگشتن از خانه‌ی خاله اقدس، در اتوبوس شرکت واحد گفت. او می‌گفت: “فکرش را بکن خاله اقدس مجبور است هر روز صبح زودتر از ما، از خواب بیدار شود؛ روی تردمیلشان بدود تا مجبور نباشد کلی عمل زیبایی برای خارج کردن چربی‌هایش از شکم کند. بعد باید همان صبح زود به سرعت خود را به صف سفارت شنگولستان برساند تا برای خروج از کشور اقدام کند. تازه، این همه عوارض خروج از کشور گران هم شده. البته در ادامه تا پایان ساعت اداری باید راهی ثبت احوال شود تا اسمش را به «پارمیدا» تبدیل کند.” [هرچند که خودم شنیدم در ساختمان جدیدشان همه خاله اقدس را “پارمیدا جون” صدا می‌کردند].

44444444 - موضوع انشا: اختلاف طبقاتی

پدرم نیز تایید کرد و ادامه داد: “این همه پزشکان و روانشناسان از تاثیر رانندگی بر تقویت حافظه و ذهن انسان هرروز مقاله‌ای جدید منتشر می‌کنند، آن‌ وقت آقا کامبیز (شوهر خاله ام) راننده ای را استخدام کرده که او را به محل کارش می‌برد و می‌آورد. تازه ماشین شان هم از آن مدل بالاهاست، عین ماشین اداره نیست، که تأثیری در ذهن منِ راننده داشته باشد.”

مادرم ادامه داد: “همان پزشکان و حتی همان روانشناسان می‌گویند که آفتاب چقدر برای پوست انسان مفید است، حالا فکر کن خاله اقدس هرروز با ماشین شیشه دودی شان به این ور و آن ور می‌رود با این‌که هرچه که بخواهند را سفارش می‌دهند و با پیک جلو در خانه شان تحویل می‌گیرند و دیگر به بقالی دم در خانه شان نمی‌رود.”

4444444444444444 - موضوع انشا: اختلاف طبقاتی

پدرم گفت: “کاملاً درست است. آهان! اصلاً تهاجم فرهنگی می‌دانی چیست؟ همین که در محله ی خاله اقدس به بقالی می گویند سوپر مارکت. همین از مصادیق تهاجم فرهنگی است. همین است که مملکت پیشرفت نمی‌کند.”

پدر راست می‌گفت، مملکت این‌گونه پیشرفت نمی‌کند. چون که «آرشیدا» دخترِ خاله اقدس هرروز ساعت ۳ بعد از خوردن ناهار از مدرسه شان تعطیل می‌شود و با سرویس که به خانه می‌رسد، تا ۷ غروب خواب است. بعد با دوستانش به مهمانی یا خرید و یا آخر هفته‌ای به کلاس زومپا (در واقع همان زومبا) می‌رود، درس و مشقش را نیز پشتیبانش پیگیری می‌کند.

به نظر من باید برای پیشرفت مملکت، اختلاف طبقاتی برداشته شود. وگرنه…

44444444444 - موضوع انشا: اختلاف طبقاتی

آقا اجازه؟ خودکارمون جوهرش تموم شد نتونستیم ادامه شو بنویسیم.

 

telegpng 1 - موضوع انشا: اختلاف طبقاتی

5+
Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

به سایر مطالب توجه کن:

1 1 e1560838093746 310x165 - کلاس معجون‌سازی (ترکیبات ناب آریایی)

کلاس معجون‌سازی (ترکیبات ناب آریایی)

در این پست به طرز تهیه‌ی معجون‌‌هایی‌ اشاره می‌کنیم که تنها در شرایط خاص جغرافیایی …

یک نظر

  1. Avatar

    و اینگونه بود که از آن به این بدل شدیم…

    1+
    No votes yet.
    Please wait...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *