خانه / یادداشت / عادت های ناپسند مردم آمریکا
آمریکای جهانخوار ننگ به نیرنگ تو

عادت های ناپسند مردم آمریکا

در این مطلب به رفتارهای ناهنجار و زننده­­ ی مردم بی فرهنگ و فاقد شعور آمریکا می­ پردازیم. باشد که از رفتارهای ایشان درس عبرت گرفته و در راستای اعتلای فرهنگ غنی­ تر از غنیِ خودمان استفاده کنیم. چون همانطور که می­ دانید، لقمان را گفتند ادب از که آموختی، گفت: از آمریکایی­ها!

همراه ما باشید.

اولین خصیصه­ ی بارزی که از مردم آمریکا سراغ داریم، نژادپرستی است. آمریکایی­ها افرادی به شدت نژادپرست هستند که هرنوع قشر، نژاد، طبقه و فرهنگی را مورد مذمت و تمسخر و سرکوب قرار می ­دهند. آنها از بُعد نژادی به تمام رنگین­ پوست­ها لقب­های زشت و بی­ تربیتانه اطلاق می­کنند. مثلاً به سیاهپوست­ها می­گویند: سیاه­ برزنگی، سیاه­ سوخته. به مردم آسیای شرقی می­گویند: چشم ­بادامی و به افغان­ ها می­گویند افغانی.

آمریکایی­ها حتی طبقات اجتماعی را هم از گزند خود مصون نگاه نداشته ­اند و برای هر طبقه­ ای از افراد جامعه برچسب و لقبی درنظر گرفته­ اند. برای مثال، پولدارها به فقرا می­ گویند: گداگوری، کارتن­ خواب، سگ­ بغل ­کن. فقرا نیز به طرفداری از قشر خود، پولدارها را دزد، بیت­ المال­ خور، فئودال، بورژوا، وزیر، نماینده مجلس، شورای شهر و… می­ نامند و معتقدند همگی­ شان تا چند سال پیش به نان شب محتاج بوده و نه بر اساس ضوابط، بلکه با پارتی و روابط به نون و آب رسیده­ اند.

جالب است بدانید مردم ایالت­ های مختلف در آمریکا، مردمِ ایالات دیگرِ آمریکا را به سخره می­ گیرند و صفات غیرنیکوی اخلاقی را به آنها می­ بندند. مثلاً مردم نیویورک که بیش از سایر ایالت­ها خود را باکلاس و لاکچری و به قول معروف “بچه ­نیویورک” می­ دانند، بیشترین میزان لقب­ گذاری و تمسخر را میان ایالات مختلف به خود اختصاص داده­ اند. به­ طور مثال اگر بخواهم عرض کنم، نبراسکایی­ ها آدم­ های خسیسی هستند، اهالی آیداهو و نِوادا خر هستند، مردم میسوری از انگشت­ های­ شان زیاد استفاده می­ کنند بنابراین وقتی وارد میسوری شدید، به هیچ عنوان خم نشوید. اوکلاهامایی­ ها قاچاقچی هستند، بیشترین میزان تولید و مصرف مخدرهای سنتی در آرکانزاس است.

GettyImages 830617844.0 - عادت های ناپسند مردم آمریکا

اما گاهی صفات خوب را نیز به برخی ایالت­ ها تعمیم داده­ اند؛ مثلاً مردم کالیفرنیا بسیار خونگرم هستند. اهالی ویسکانسین نیز بسیار مهمان نواز هستند ولی اگر برای تعطیلات به آنجا می­ روید، جنس­ های بنجل را دوسه برابرِ قیمت توی پاچه ­تان می­ کنند.

مردم فاقد فرهنگ آمریکا حتی به طبقات شغلی در جامعه­ شان نیز رحم نکرده­ اند. آنها در مهمانی های­ خانوادگی ­شان پس از اینکه چای خود را نوشیدند، سرِ صحبت را با جمله­ ی “چه می­ کنید با گرونی­ها؟” شروع می­ کنند. بعد می­ رسند به شغل و درآمد فلان­ کسَک و تمام دوستان و اقوام درجه یک تا چهار را از فیلتر غیبت و تهمت عبور می­ دهند. مثالی کاربردی که با چشم خود دیده ­ام را برای شما می ­زنم تا در بطن واقعیت ذات پلید مردم نفهم آمریکا قرار بگیرید:

 • خب، آقا پاتریک، دیگه چه خبر؟ کار و بار خوبه؟

 • هی… بدک نیست، تیلور جان. نون بخور و نمیری درمیاد. چه میشه کرد؟

 • بابا پاتریک جون شما که کارمندی نونت تو روغنه.

 • کارمند بودن اسم دهن­ پُرکنی داره، ولی دور از جونِ شما فقط خرحمالیه. کار شما چطوره؟ گرونیِ دینار که رو کار شما اثر نذاشته؟

 • نگم برات پاتریک جان. اقتصادِ آمریکا دیگه داره نفس­های آخرشو می­کِشه.

 • آدم باید زرنگ باشه تیلور خان. مردم از صدجا نون می­خورن. مردم زرنگن. تو این ایالات متحده تا دزد نباشی پیشرفت نمیکنی.

این تنها بخش کوچکی از عادات ناپسند مردم آمریکا بود. در زیر، آن روی سکه­ ی فرهنگ غرب را در قالب “فکت” با یکدیگر مرور می­ کنیم. این مطلب به درد کسانی نمی­ خورد که قصد مهاجرت به غرب را دارند و ممکن است خواندن ادامه­ ی این مطلب بحث مهاجرت یا پناهندگی­ شان را به چالش کشیده و یا حتی آنها را پشیمان کند.

جالب است بدانید:

در آمریکا مردم خوره­ ی تعطیلات هستند و آخرهفته­ ها و یا ایام تعطیل جملگی بصورت گلّه­ ای بی چوپان به سمت ویسکانسین و حومه می­ روند و از ۴۸ ساعت تعطیلات، ۳۴ ساعت مفید را در ترافیک سپری کرده و آخرسر با زدنِ یک دست “جوج” در کنار جوی فاضلاب به خانه برمی­گردند و پیشِ در و همسایه پُز می­دهند که رفته بودیم مسافرت، ریوِرساید!

 

luxfamily - عادت های ناپسند مردم آمریکا

جالب است بدانید:

مردم آمریکا عاشق دنبال کردن اخبار هستند و ۲۴ ساعت شبانه ­روز مشغول پیگیری خبرها از ماهواره و تلویزیون و مطبوعات و شبکه ­های مجازی هستند. دنبال کردن اخبار به حدی برای­شان از نان شب واجب­تر است که باعث می ­شود تمام مسائل مهم پیرامون زندگی­ شان را فراموش کرده و فقط به پیگیری خبرهای راست و کذب که اغلب اوقات پیرامون خاله الکسیس، قراردهای نجومی فوتبالیست­ ها و دستگیری قایق­ سواران در رودخانه­ ی می­سی­سی­پی می­ گردد بپردازند.

 

delia superbowl commercials - عادت های ناپسند مردم آمریکا

جالب است بدانید:

 وقتی از آمریکایی­ها می­پرسی “چرا کتاب نمی­ خوانید؟” می­ گویند “وقت نداریم!” اما اوقات بیکاری­شان آنچنان به بطالت می­ گذرد که موش­ها و ملخ­ها نسبت به خیلی از مردمِ آنجا بافرهنگ­ ترند. به همین دلیل فرهنگ آمریکا در قهقرای فاضلاب­ گونه غرق شده است.

Girl Sitting on Books - عادت های ناپسند مردم آمریکا

 

جالب است بدانید:

مردم آمریکا در مترو توی گوشی­ های یکدیگر سرک می­ کشند و یا با سایر مسافران چنان چشم تو چشم می­ شوند که خیلی­ ها معذب می­ شوند و خود را روی ریل­ های مترو پرت می­ کنند. از آنجا که حمل و نقل عمومی در آمریکا بشدت ضعیف است، در شهرهای بزرگ طرح­های ترافیکی شامل فرد و زوج، حلقه­ ی اول، حلقه­ ی دوم و حلقوی سوم و ارتجاعی چهارم اجرا می­ شود تا مردم با اتومبیل­های شخصی وارد طرح نشوند یا اگر می­ شوند، پول بدهند و جریمه شوند تا این هزینه صرفِ نصب دوربین­های جریمه کننده شود. ضمن اینکه مردم آمریکا باید برای ورود به طرح­های ترافیکی در سامانه­ های ایالتی (که در هر ایالت اسم­های متفاوتی دارد) ثبت نام کنند؛ سامانه­ هایی نظیر: مینه­ سوتای من، واشنگتنِ من، آریزونای من.

im 27386 - عادت های ناپسند مردم آمریکا

جالب است بدانید:

از آنجا که آمریکایی­ ها از سواد و فرهنگ کافی برخوردار نیستند (به این دلیل که فرهنگِ هرچیزی را قبل از خودِ آن چیز وارد کشورشان نمی­ کنند) برای هرکاری اعم از کارت سوخت، بیمه، فیش حقوقی، ثبت نام در آریزونای من و… باید به کافی­نت­ ها و یا ادارات مراجعه کرده و وقت و هزینه­ شان به یغما برود. جالب اینجاست که هریک از شهروندانِ پرادعای آمریکا یکی دو عدد گوشیِ هوشمند همراه خود دارند که می ­توانند به راحتی کارهای­ شان را با آن انجام دهند و سه ساعت تو صف نایستند. اما جالب­تر اینجاست که اکثر مواقع پس از اینکه سه ساعت و چهل دقیقه در صف ایستادند، به باجه می­رسند، با جمله ­ی “سیستم قطع است” مواجه می­شوند و خشتک­ های خود را می­ درند و تمام حرص خود را هنگام رانندگی خالی می­ کنند و آخرسر، هم خودشان و هم دیگران را به یغمای سگ می­ فرستند.

جالب است بدانید:

ایالات­ متحده ­ای­ ها!!! در خانه­ های­شان سیستم شوتینگ زباله ندارند و باید آشغال­های خود را (که اغلب کیسه ­زباله ­های­شان سوراخ است و آب بوگندو از آن چکه می­ کند) ساعت ۹ شب سرِ کوچه ببرند. خیلی­ ها به زورِ کتک­ های پدر و مادر و یا غرغرهای همسر مجبور می­ شوند با آن­ همه خستگی آشغال­ها را سرِ کوچه ببرند (قبلش حسابی راه ­پله و آسانسور را با شیرابه­ ی زباله غسل می­ دهند) و توی سطل­های مکانیزه­ای بریزند که مملو است از گربه و پرنده و انسان­های زباله­ گَرد. برخی نیز از بس {لباس­شان} گشاد است فردا صبح موقع رفتن به سرِکار، زباله را روی صندوق عقب خودروهای داخلی­ شان (آمریکاخودرو و F#ckipa) می­ گذارند تا آن را داخل نزدیک­ترین سطل آشغال بیندازند، اما اغلب فراموش می­ کنند و کیسه­ ی حاوی زباله از روی صندوق عقب می ­افتد پایین و کف خیابان می­ ریزد و شهر و جامعه­ شان را به گند و کثافت می­کشانَند و باعث می شوند رفتگر بدبخت هزارتا بدوبیراه به آنها گفته و دسته­ ی بلند جاروی خود را بصورت مجازی و ذهنی در حفره­ های اقوام شخصِ آشغال ریزنده فرو کند.

1 - عادت های ناپسند مردم آمریکا

جالب است بدانید:

ادعای رانندگی آمریکایی­ها لایه ی اُزن را جرواجر کرده است. به طوری که خودشان مثل کفتار رانندگی می کنند و به کسانی که مثل کفتار رانندگی میکنند فحش می دهند. آمریکایی ها هنگام جریمه شدن توسط پلیس، از بالا تا پایین مملکت شان را به فحش و نفرین می کشانند و وقتی به خانه رفتند، عقده های شان را سرِ زن و بچه خالی می کنند تا از این طریق به آرامش و کمال برسند.

0 PROD Furious senior woman - عادت های ناپسند مردم آمریکا

 

جالب است بدانید:

آمریکایی ها اغلب شب­ های تابستان به پارک های مجاور خانه های شان می­ روند و جوج درست می­کنند و پارک را پر از دود کرده و شب­ نشینی سایر مردم در پارک را به فضولات می­ کشند و وقتی هم به­شان تذکر می­ دهی، می­گویند: همینی که هست. بیا سرش را بخور (و تکه ای جوج از سرِ سیخ بهتان تعارف میکنند.)

جالب است بدانید:

آمریکایی­ ها وقتی به جنگل­ ها می­روند، آتش می­ افروزند (علت بسیاری از آتش­سوزی­های کالیفرنیا که آتش­ نشانان هنوز قادر اطفاء آن نشده­ اند، چون باید از شهردار سابق تهران یعنی موکت­باف برای کار جهادی کمک می­ گرفتند که نگرفتند بدبختای عقده ­ای. ندیدید چطور پلاسکو زود خاموش کرد ومو از سرِ کسی کم نشد؟) بله داشتم می­ گفتم، آتش روشن می­ کنند چون چای آتیشی از چای فلاسکی خوشمزه­ تر است و جوج هم بدون آتش به عمل نمی­ آید. ضمن اینکه زباله می­ ریزند و پلاستیک­ های­ شان را در طبیعت رها می ­کنند، چرا که تنها آتش روشن کردن برای به شِت کشیدنِ طبیعت کافی نیست.

جالب است بدانید:

آن اجنبی­ ها در صدها کانال و گروه تلگرافی عضو هستند و میلیون­ها پِیج در اینیِستاگراهام را دنبال می­ کنند و عموماً دنبال سس ­کلک ­بازی هستند و اقتصاد و خانواده و فرهنگ را به عضو خلفی ­شان گرفته ­اند. اما به همه می­ گویند که کانال­ها و پیج­ هایی که درشان عضو هستند، چنل­ ها و صفحات علمی، آموزنده و در راستای دانش­ افزایی هستند. آمریکایی هم زیاد دروغ نمی گویند.

main 900 - عادت های ناپسند مردم آمریکا

جالب است بدانید:

آمریکایی­ها دوست دارند به یک چیزهایی تعصب و عِرق داشته باشند. مهم هم نیست آن چیز چی باشد، تنها تعصب داشتن کافی است. مثلاً یکی به مرغ رسمی تعصب دارد، دیگری به مرغ ماشینی. یکی به محصولات آمریکاخودرو اعتقاد دارد، آن یکی روی شرکت F#ckipa غیرت دارد. به همین دلیل است که عقل­شان رو به زوال است و در طول تاریخ هیچ غلطی نتوانسته­ اند کنند.

جالب است بدانید:

در آمریکا پسران در شبکه­ های اجتماعی برای استادیوم نرفتنِ دختران و سختی­هایی که مونث جماعت متحمل می شوند دلسوزی و هشتگ­ پراکنی می­ کنند و این درحالی­ است که خود پسران را در آمریکا درون پادگان ها به سیخ می کِشند و جوانان شان حتی در فضایی غیر از فضای مجازی حق اظهارنظر ندارند و تنها یک جا حق انتخاب دارند آن هم موقع پرسیدن کشیش در مراسم ازدواج در کلیساست که می توانند بگویند “بله”. جامعه­ ای بس سردرگم است آمریکا که تکلیف حقوق انسان­ ها در آن مشخص نیست و کسی که بیل­ زن است، باغچه­ ی خود را بیل نمی­ زند بلکه مزرعه ­ی همسایه ­ها را شخم می ­زند.

25424524 - عادت های ناپسند مردم آمریکا

 

 

جالب است بدانید:

مردم آمریکا درمورد همه چیز و همه کس و همه جا اظهارنظر می کنند و به قول معروف تپه ای نیست که آمریکایی جماعت روی آن کارخرابی نکرده باشد. هر ننه قمری راجع به مباحثی که در تخصصش نیست اظهار فضل میکند و این روزها هم که فضای مجازی و شبکه های اجتماعی (لعنت الله علیه) همه گیر شده اند، مردم آن کشور فِرت و فِرت در استوری و جاهای دیگر همچو طوطی شکرشکن عقاید خود را به سمع و نظر جهانیان اماله می کنند و زیر جملاتشان هم اسم شخصیت های بزرگی همچو مارک تواین، جان اف کنِدی، کریستف کلمب و… را می آورند تا ملت بیشتر تحت تأثیر شعرهای آغشته به سس ایشان قرار گیرند. در همین راستا، سرانه ی افزایش مصرف غذای هضم شده در این کشور بشدت رو به افزایش است و مجامع بین المللی از این نگرانند که ممکن است بزودی، فضولات قوت غالب مردم آن کشور شود، بس که راجع به همه چیز، چیزخوری میکنند.

 

جالب است بدانید:

آمریکایی ها خودشان را فرزند آزادی می نامند و زیر مجسمه ی آزادی در شهر منهتنِ نیویورک می ایستند، سلفی میگیرند و تو اینترنت می گذارند و زیرش می نویسند: من فرزند لیبرتاس هستم! بیل کلینتون پدر معنوی من است! من منشور حقوق آمریکایی دارم! شنیده شده اخیراً در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مردمی که خشتک خود را برای رأی آوردن ترامپ جر داده بودند و هشتگ های #تا۲۰۲۱باترامپ و #دوباره_آمریکا را در توییتر ترند کرده بودند و زن و مرد با پرچم های سرخابی درون استادیوم ها به Tear Apart یکدیگر مشغول بودند، مثل چـــی پشیمانند و منتظرند هرچه زودتر ۲۰۲۱ از راه برسد تا ترامپ و حزب اسهال طلب جمع کنند بروند.

instagram bad for health As - عادت های ناپسند مردم آمریکا

 

جالب است بدانید:

آمریکایی ها خیلی زود اصالت خود را فراموش کردند. آنها یادش رفته که سالیان سال تحت سلطه ی کشورهای استعمارگر بودند و نژادشان ترکیبی است از نژاد کل آدم های روی زمین. آنها لهجه ی انگلیسی ها را مسخره میکنند و هنگامی یک انگلیسی در خیابان می بینند، با تمسخر از او می پرسند: Whut Aur Yoo Dwing (که معنی اش می شود: چَکار میکِنی؟) چون آن آمریکاییِ فاقد شعور نمی داند که خودش هم تا چندی پیش با همان لهجه ی اصیل صحبت می کرده. آنها خود را از همه برتر می بینند. آنها پایبند نژاد آمریکایی و فرهنگ غنی ۳۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ساله ی خود هستند ولی هنوز که هنوزه با موتور توی پیاده رو تردد می کنند، از اتومبیل خود زباله پرت می کنند، در مترو هُل می دهند، در تاکسی گشاد می نشینند، در اماکن عمومی با صدای بلند فحش می دهند، ساعت ۱۲ نیمه شب در کوچه ی خلوت با موتورشان گاز می دهند، ساندویچ را بیشتر از کتاب دوست دارند، برای اینترنت پول خرج می کنند ولی زورشان می آید سالی یک کتاب بخرند و… و… و… و… و… و… و…

 

مثل آمریکا و آمریکایی ها نباشیم.

 

telegpng 1 - عادت های ناپسند مردم آمریکا

11+
Rating: 5.0/5. From 6 votes.
Please wait...

به سایر مطالب توجه کن:

1 1 e1560838093746 310x165 - کلاس معجون‌سازی (ترکیبات ناب آریایی)

کلاس معجون‌سازی (ترکیبات ناب آریایی)

در این پست به طرز تهیه‌ی معجون‌‌هایی‌ اشاره می‌کنیم که تنها در شرایط خاص جغرافیایی …

27 نظر

 1. Avatar

  چگونه از فیلترینگ و دستگیری جلوگیری کنیم پارت ۱ آمریکای خبیث

  4+
  No votes yet.
  Please wait...
  • Avatar

   آقا صلوات بفرست یه مرگ بر آمریکا هم بذار تنگش 🙂

   1+
   No votes yet.
   Please wait...
  • Avatar

   اوه اوه خیلی دلت پره ها 😂😂
   مطلب خوبی بود به بی شعور بودن آمریکایی ها پی بردیم🤪
   بلند بگومممممممررررررگگگگ ببببررررر. اااامممرررییییککککاااا
   ولی به نظرم همش از آموزش غلط نشعت میگیره…

   0
   No votes yet.
   Please wait...
   • Avatar

    انشالله که قراره یه روز همه چیز حل بشه

    0
    No votes yet.
    Please wait...
 2. Avatar

  کپی و نقل قول از نشریه وزین شهر

  1+
  No votes yet.
  Please wait...
  • Avatar

   سلام. کجا و چگونه؟

   1+
   No votes yet.
   Please wait...
   • Avatar

    انجمن وزین نگاه دانلود :))

    1+
    No votes yet.
    Please wait...
    • Avatar

     با لینک 🙂
     در پایان ارسال ها

     0
     No votes yet.
     Please wait...
     • Avatar

      ممنون که لطف خودتونو شامل حال ما کردید

      0
      No votes yet.
      Please wait...
 3. Avatar

  به خدا شما اینجا دارید حیف میشید!!!!!به قول منگنه در دور زدن شیلترینگ به بلوغ شیطانی رسیدید!!!به هر حال دست مریزاد. بازم از این تایپیک ها بزنید.

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  • Avatar

   ممنون. حیف که چه عرض کنم. پوسیدیم و به چرخه ی طبیعت برگشتیم.

   1+
   No votes yet.
   Please wait...
 4. Avatar

  به خدا تا الان حاجاقا خامنه اى هم تو سخنانشون امریکارو اینجورى به خاک نداده بود. فقط یه کلمه بگم دهنتون سرویس
  راستى از نظرات در بقیه مطالب ساییتون هم مثل مقاله کارزار مخالفان و موافقان هم غافل نشین😁

  1+
  No votes yet.
  Please wait...
  • Avatar

   سلام برادر. سیاسیش نکن. صلوات بفرست حرکت کن 🙂

   باقی نظرات رو هم میخونیم چطور مگر؟

   1+
   No votes yet.
   Please wait...
 5. Avatar

  بزرگوار از اونجایی که توییتر ندارید، اینو توی توییتر کپی میکنم

  ذکر منبع هم میکنم

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  • Avatar

   لطف شما رو میرسونه

   1+
   No votes yet.
   Please wait...
 6. Avatar

  اگه متن رو کامل می خوندید می فهمیدید که منظوره متن با آمریکا نیست ولی شماها هم دچار یکی دیگه از معظلاتی هستید که در این متن ذکر شده

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  • Avatar

   کدوم معضل منظورتونه؟ ما آدمای انتقاد پذیری هستیم. اشاره کنید تا فوراً بلاکتون کنیم 🙂 🙂

   0
   No votes yet.
   Please wait...
   • Avatar

    اول اینکه منظورم از معضل با اونایی بود که کامنت داده بودند برای فیلترنشدن این متنا رو نوشتید.
    دوم اینکه منو نمی تونید بلاک کنید. 🙂

    0
    No votes yet.
    Please wait...
    • Avatar

     پس که اینطور. بله بلاک شدن مزاح بود 🙂

     0
     No votes yet.
     Please wait...
 7. Avatar

  اره دیگه هی میگن همه چیز زیر سر امریکاست این امریکا رو میگن نه اون امریکا. ذلیل نشه این امریکا 🙂 دمتون گرم

  1+
  No votes yet.
  Please wait...
  • Avatar

   ننگ به نیرنگ آمریکا. ممنون از شما 🙂

   2+
   No votes yet.
   Please wait...
 8. Avatar

  به نظرم که با این حد از بی فرهنگی ها و عادات غلط اجتماعی این آمریکا حالا حالاها درست شدنی نیست. باید کلا ریخته بشه از نو ساخته بشه چون خونه ای که پایش کج باشه هر چقدرم بالاشو خوب بسازی بازم کجه. به امید روزی که مردم این آمریکا به هم دیگه به چشم انسان نگاه کنن نه اینکه فقط خودشونو انسان فرض کنن بقیه رو …

  1+
  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • Avatar

   درود

   0
   No votes yet.
   Please wait...
 9. Avatar
  دوست گرگ سفید

  یه جا دیگم گفتم درمان فقط اینه نسل ای.رانی.ا عه ببخشید امریکاییا منقرض بشه
  درست بشو نیست عزیز من
  منم تو امریکام مدیونید اولین نفر منو بکشید خلاص شم

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  • Avatar

   حیف نژاد پاک آمریکایی نیست؟ اگه خون آمریکایی تو رگاته این کامنتو حذف کن

   0
   No votes yet.
   Please wait...
 10. Avatar

  بسیار عالی لذت بردم
  امریکا دیگر جای خوبی نیست..

  0
  No votes yet.
  Please wait...
 11. Avatar

  میدونی من از چی میسوزم اینکه این مطلبو میخونن بعد خودشونو تافته جدا بافته میبینن یعنی بحثو نشریه شهرو vs مردم ایران به جز خودشون میبینن ههه بابا شما از اینا بدترین اینا نمیفهمن اینارو و طبیعتا کاری نمیکنن شما میفهمیدو … هیچی ولش کن این نیز بگزرد …

  1+
  No votes yet.
  Please wait...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *