خانه / اطلاع رسانی / نشریه شهر؛ کارزار مخالفان و موافقان
1 660x330 - نشریه شهر؛ کارزار مخالفان و موافقان

نشریه شهر؛ کارزار مخالفان و موافقان

در این مطلب سعی داریم با لحنی صمیمی نگاهی بندازیم به موضوع قیمت‌گذاری کتاب ها در نشریه شهر و دیدگاه‌ها و بازخوردهایی که این تصمیم طی چند مدت اخیر در پی داشت. با ما در ادامه همراه باشید.

 

عمری‌ست دندان به جگر گرفتیم غافل از این که خون به جگر شدیم.

حرف‌هایی که تو این مطلب می‌زنم، شاید بدیهی یا تکراری باشه ولی واقعاً صادقانه‌ست و بی ریا.

 

از همون ابتدا که قرار شد کتاب‌های ترجمه شده و بعضی کتاب‌های تألیفی در سایت نشریه به فروش گذاشته بشه و رایگان نباشه، با موج عظیمی از مخالفان روبرو شدیم (البته از حق و انصاف نگذریم که خیلی‌ها هم از این حرکت استقبال کردند) و از همون اول محکوم شدیم به اختلاسگر، جیب خالی کن، دزد، سارق ادبی و جیب‌بُر فرهنگی!! چون از نظر این عزیزان، قرار بود با پول این کتاب‌ها برای خودمون Make a Fortune و زمینه‌ی مهاجرت‌مون به آمریکای جهانخوار و کانادای مختلس‌پذیر رو فراهم کنیم.

که خدا رو صد هزار مرتبه شکر فروش کتاب‌ها به قدری پایین بود که حتی نتونستیم تا پارک چیتگر بریم و وسط راه بنزین تموم کردیم 🙂

 

اما از این داستان‌ها که عبور کنیم، یک عده از دوستان و خیرخواهان رفتارهای بسیار متخاصمانه‌ای رو در پیش گرفتن و شمشیرو برامون از رو بستن (برای نمونه می‌تونید رجوع کنید به بعضی کامنتایی که زیر پست‌های مربوط به کتاب‌های غیر رایگان سایت هستن، مثل پست آفتاب‌سوختگی) و مجبورمون کردن اون ویدئویی که اون بنده خدا توش می‌گفت: «چـــــه خـــبــرتـــونـــه» رو صدها مرتبه ببینیم و باهاش همذات پنداری کنیم.

 

خیلی از دوستان و عزیزان و دلبندان نه به پولی شدن کتاب‌ها، بلکه به قیمت‌های نجومی (!!) این آثار نقد داشتن و معتقد بودن (و هستن و خواهند بود) که کتاب پی‌دی‌اف ارزش این همه هزینه کردنو نداره و ما اعضای نشریه‌ی شهر داریم مخاطبان رو سرکیسه می‌کنیم و کلاه سرشون می‌ذاریم و واسه جیب‌شون کیسه دوختیم و حتی واسه کیسه‌شون جیب دوختیم! اما بازم هرچی بگم، همون تَکرار مکرراته و گزافه‌گویی های این بنده‌ی حقیر هم فقط سر مبارک شما رو درد میاره.

 

اما چه می‌شه کرد که هر دوره باید دست به آپدیت زد و هر چند وقت یکبار دکمه‌ی بروز رسانی رو فشار داد تا حداقل یه روشنگری‌ای صورت بگیره.

 

دوستانِ عزیز! همراهانِ جان! ما توی نشریه‌ی شهر قصد نداریم جیب مبارک شما رو خالی کنیم. یقه‌ی کسی رو هم نگرفتیم که به زور بیاد کتابا رو بخره. کتاب خوندن که زوری نیست؛ عشقیه؛ دلیه. دوستانی که ناراحت هستن، می‌تونن نخرن. دیگه با چه زبونی باید گفت؟! منم قبل از عید می‌خواستم یه کفش چرم مشهد بخرم، ولی پولشو نداشتم و رفتم بجاش چیز دیگه‌ای خریدم.

 

مثلا در مورد همین آفتاب‌سوختگی به جز منِ مترجم، چهار نفر دیگه هم وقت‌شونو صرف این کتاب کردن (طراح جلد، تصویرگر و دو ویراستار) و هنوز حتی شیرینی هم بهشون ندادم، دیگه حق‌الزحمه پیشکش. بعدش محکوم می‌شیم به دکان باز کردن!

 

قرار شد صادقانه حرف بزنم دیگه؟ و هرچی دارم بریزم تو طبق اخلاص دیگه؟

 

دلم می‌خواست این دفعه حداقل یه مبادله داشته باشیم که مثل پارسال نشه که موقع تمدید هاست و دامین به مشکل خوردم. این طوری حداقل از روش بهتری خرج سایت درمیاد و علاقه‌مندان هم کتاب‌شونو می‌خونن. معامله‌ی دوسر بُرد. هنوز گمونم باید دغدغه‌ی تمدید هاست رو داشته باشم امسال، ولی باز یه سری دوستان پیام می‌دن یا کامنت می‌ذارن که شما به فکر خودتونید و دارید جامعه‌ی کتابخون رو به قهقرا می‌برید. والله دیگه جون به لب شدم. امسال دیگه واقعاً تصمیم گرفته بودم تمدید نکنم و یا حتی واگذار کنم به دوستان دیگه و خودمو بکِشم کنار. ولی باز دیدم یه عده‌ای از دوستان واقعاً از همون روز اول انتشار آفتاب‌سوختگی مثل کوه از ما حمایت کردن و تا همین الانشم پشت‌مون بودن، واقعاً دلم نیومد بزنم زیر همه چی. دلم نمی‌خواست خائن تلقی بشم.

 

بذار هرچی می‌خوان بگن، بگن دزدم، سودجو ام و… ولی نمی‌تونم انگ خیانت و ضعیف بودنو تاب بیارم. خدا روشکر به واسطه‌ی همین نشریه دوستای خوبی پیدا کردم (علی، پوریا، خانم مالمیر، حسام، پارسا زارعی، بامداد باستانی، امیرحسین و… که تعدادشون خیلی زیاده) و همین طور مخاطبانی که تو این چند سال وبسایت‌داری باهاشون رفیق شدم که همیشه ازم حمایت کردن و همین که تو سایت کامنت می‌ذارن و یه پیام خشک و خالی تو تلگرام یا دایرکت بهم می‌دن. اینا واسم یه دنیا ارزشمنده. یه دنیا !

 

اما بی‌انصافی‌هایی هم شده که خستگی رو به تن آدم می‌ذاره.

 

در مورد کامنت های معترض شاید یه کتاب بتونم بنویسم، ولی به چند جمله بسنده می‌کنم: ۱- اینکه مردم دارن از گرسنگی می‌میرن و نمی‌تونن کتاب بخونن رو من باید حل کنم؟ یا دولت و حکومت؟ من خودم امسال رفتم نمایشگاه کتاب و یه کتابم نخریدم. چون به فکر قسط‌های آخر ماه بودم. خیلی‌ها هم مثل من و شما. چرا شما توپ رو می‌اندازی تو زمین ما؟ کلی کتاب جدید اومده بود که آب دهن آدمو راه می‌انداخت، ولی چشمامو بستم. خیلی‌ها هم روی همین آفتاب‌سوختگی چشماشونو بستن. ۲-ما به خیلی‌ها کد تخفیف دادیم. چرا اینو ذکر نمی‌کنید؟ چرا نمی‌گید این همه کتاب رایگان که قبلاً گذاشتیم و این آرشیو تقریباً کامل از کتاب های انواع نویسندگانو توی سایت قرار دادیم؟ کسی که بخواد بکوبه، چشم‌بسته می‌کوبه.

 

دوست عزیز که فرافکنی می‌کنی، روی صحبتم با امثال شماست، نه خود شخص شما. شما طوری حرف می‌زنی که انگار تو این کشور زندگی نمی‌کنی. اگه پول کتاب اورجینال آفتاب‌سوختگی رو به دلار حساب کنی، با نرخ الان می‌شه ۲۲۵ هزار تومن :)) ولی ما چه قیمتی براش گذاشتیم؟ شما که مدعی هستی مترجمی، نباید این حرفو بزنی.

 

ما در طول سال شاید دو یا سه کتاب منتشر کنیم. و من هنوز در عجبم از کسی که پول واسه اینترنت و اینستاگرام داره و شب و روز بسته می‌خره، ولی زورش میاد یه کتاب بخره و وقتی می‌ره نمایشگاه، فقط وای‌میسه تو صف فست فود :))) مشکل ریشه‌ایه عزیزان من!

 

نمونه‌های دیگه هم داشتیم و داریم که قرار نیست ازشون اسکرین شات بگیریم و این جا بذاریم چون مثل اون یارو نامزد ریاست جمهوریه نیستیم که “بگم” “بگم” راه بندازیم. مثلا افرادی بودن که با کلی منت می‌گفتن حتی حاضریم نصف قیمت هم بخریم. یا می‌گفتن چرا باید واسه پی‌دی‌اف پول داد؟ مگه کتاب چاپیه؟ و حتی در این راه تهدید شدیم به این که کتابای غیر رایگان سایت رو از جایی گیر میارن و تو اینترنت آپلود می‌کنن. یه چیزی شبیه رابین هود ولی از نوع آریایی و فرهنگی !!

 

رفقا شما نمی‌دونید ولی الان بدونید که: از اول شروع به کار نشریه‌ی شهر تا به همین امروز خیلی از مترجما و همکارا بودن که به خاطر همین رایگان بودن کتابا (که باعث می‌شد بابت ماه‌ها زحمت شون برای آماده سازی کتاب، هیچی دست‌شون رو نگیره) از تیم کنار برن. و تمام اعضای نشریه که تا امروز موندن، فقط به خاطر معرفت و عشق شون به کتاب بوده که موندن. یعنی این که کتابا رایگان باشن یا خیر، فقط دست سامان کتال یا یکی دو نفر نیست. کمتر کسی حاضر می‌شه به این شکل وقت بذاره. فروش کتابا هم به حدی پایین بوده که خیلی فرقی با رایگان بودن نداشته.

 

و در نهایت بگیم که متأسفانه ما ایرانیای با ۲۵۰۰ سال فرهنگ !! هنوز در سال ۲۰۱۹ میلادی نتونستیم درک کنیم که وظیفه‌ی اخلاقی، قانونی و وجدانی‌مون ایجاب می‌کنه که بابت محصول یا خدماتی که ازشون استفاده می‌کنیم و مطمئنا براشون زحمت کشیده شده، هزینه‌ای‌ رو پرداخت کنیم. مخصوصا این مقاومت ما ایرانیای با فرهنگ در مقابل پرداخت، وقتی شدت می‌گیره که اون خدمات و محصولات، شکل فیزیکی نداشته باشه. مثل قطعه موسیقی، فیلم، سریال، پی‌دی‌اف، پاور پوینت، اپلیکیشن و غیره.

 

 

 

لطفا شما همراهان و دوستان هم عنوان کنید که به چه دلایلی موافق یا مخالف سیاست‌های نشریه در خصوص غیر رایگان شدن کتاب‌های منتشر شده هستید. لطف کنید فقط و فقط دلایل شخصی خودتون (و نه فرد یا افراد دیگه) رو بیان کنید. کسایی هم که کتاب‌ها رو قبلا خریداری کردن، لطفا بگید که از کیفیت کار راضی بودن یا خیر؟ و چقدر احتمال داره که کتاب‌های بعدی رو هم خریداری کنن؟

8+
Rating: 5.0/5. From 4 votes.
Please wait...

به سایر مطالب توجه کن:

آمریکای جهانخوار ننگ به نیرنگ تو

عادت های ناپسند مردم آمریکا

در این مطلب به رفتارهای ناهنجار و زننده­­ ی مردم بی فرهنگ و فاقد شعور …

32 نظر

 1. Avatar
  اسلام کریم اوف

  کاری به این حرفا ندارم خیلی کار خوبی کردین زمینه سایت رو سفید کردین قبلیه چش در میاورد.

  1+
  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مادریدیستا

   فاز خوبی دارید شما :)) ولی منم موافقم و این تم رو بیشتر دوس دارم

   0
   No votes yet.
   Please wait...
 2. Avatar

  سلام
  من واقعا درک نمیکنم چرا یه عده متوجه نمیشن که دارین وقت میزارین ترجمه میکنین
  خیلی قشنگ با کیفیت عالی بدون ساسنور دارین منتشرش میکنین
  فصلی هزارتومن خیلیهههه ک براش پول بدین شمایی که میگین رایگان بزارین کتابارو حاظری از جیب خودت هم خرج کنی برای کسی و هم مجانی برای کسی کارکنی؟
  اگر واقعا ب کتاب علاقه داشته باشین هم میتونین پولش رو ک واقعا چیزی نیست رو فراهم کنین و هم دنبال بهانه و حاشیه نیستین
  من به شخصه حتما ترجمه کتاب های بعدیتون روهم دنبال میکنم
  باتشکر از سایت عالیتون

  1+
  No votes yet.
  Please wait...
  • مادریدیستا

   سلام. از شما ممنونیم. و همون طور که توی متن اشاره شد، فقط ترجمه نیست. چند بار ویراستاری میشه و توسط بیشتر از یک ویراستار. طراحی هم میشه. و کیفیت و بی سانسور بودن رو هم کسایی که کتابا رو خوندن، میتونن قضاوت کنن. لازم نیست ما ادعایی کنیم. و حتی یک قرون هم به جیب هیچ کدوم از مترجما و ویراستارها و طراح ها تا امروز نرفته. فقط بخشی از هزینه های دامین و سرور رو تأمین کرده. سپاس گزار حمایت تون هستیم.

   0
   Rating: 5.0/5. From 2 votes.
   Please wait...
 3. Avatar

  سلام.من خودم از طرفدار سایتتون هستم ولی با کمی تغییر به نظرم اون اقا/خانوم ناشناس درست میگن.البته شما هم حق دارین و ما به خاطر ارشیو بزرگ نویسندگان مختلف ازتون تشکر میکنیم اما واقعا قیمت کتاب هاتون زیاده و مردم هم توان خریدشون کم،در اولین فرصت باید اصلی ترین نیاز هاشون رو مثل غذا و پوشاک و… اماده کنند و چیزی برای خرید کتاب نمی مونه.البته اون اقا/خانوم خیلی تند حرف زدن و من موافق این تندگویی نیستم ولی با ۹۷ درصد حرف هاشون موافقم اقای کتال.🙁🙁🙁

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  • مادریدیستا

   سلام. خواهش میکنم مستدل تر صحبت کنید. یعنی الان با ۳۶ هزار تومن چه لباسی میشه خرید؟ کفش؟ شلوار؟ مانتو؟ پیرهن؟ تیشرت؟ و چند وعده غذا میشه خورد با این مبلغ؟ یعنی اگه قیمت کتاب رو کاهش بدیم یا رایگان بذاریم، مشکل اقتصادی مردم حل یا کمتر میشه؟ فکر نمیکنید حرفتون کم لطفی باشه؟ اتفاقا چون همه چی گرون شده و دست بر قضا اعضای نشریه ی شهر هم جزو آدمیان ایرانی هستن و امکان فتوسنتز ندارن، باید کتابا رو مثل کتابای چاپی و سایر محصولات گرون هم میکردیم که نکردیم و میتونیم قیمت رو با قیمت کتاب اصلی مقایسه کنیم و یا حتی با قیمت پی دی اف های دیگه که همین حجم رو دارن.

   0
   No votes yet.
   Please wait...
 4. Avatar
  داااااارن شااااااان

  منم موافق پولی شدن کتاب ها نیستم.پول اش زیاده.

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  • مادریدیستا

   سلام. لطف کنید دلایل خودتون رو هم ذکر کنید. مثلا بگید فلان تیم ترجمه و سایت اومدن فلان کتابا رو ترجمه کردن و رایگان یا با قیمتی کمتر از نشریه ی شهر عرضه کردن. و بگید خودتون اگه این حجم از کتاب غیر فارسی رو ترجمه و ویرایش و طراحی کنید، وجدانا چه مبلغی روش میذارید؟

   0
   No votes yet.
   Please wait...
 5. Avatar

  از نظر من هر کارى قیمتى داره و شما حق قیمت گذلرى روى کتاباتون رو دارید و اگه تا حالا پولى دریافت نمیکردید از لطفتون بوده من در تابستون تمام کتاب هاى پولى شمارو حتى اگر هم شده بداى حمایتتون میخرم موفق باشید سپاس.

  2+
  No votes yet.
  Please wait...
  • مادریدیستا

   سلام. در وهله ی اول از حمایت شما تشکر میکنیم. و این رو هم اضافه کنم که متأسفانه تو این سالها بعضی از اعضای تیم رو به خاطر رایگان بودن کتابها از دست دادیم و الان خیلی وقته که کمبود نیرو داریم. چه مترجم چه ویراستار و نویسنده.

   0
   No votes yet.
   Please wait...
 6. Avatar

  فقط اطلاع بدید که ایا همه کتابارو پولى میکنید یا خیر

  1+
  No votes yet.
  Please wait...
  • مادریدیستا

   هنوز برای پاسخ به این سوال زوده چون بعضی از کتابهامون مشخص نیست که به صورت چاپی منتشر بشن یا به صورت پی دی اف. تنها قولی که میتونیم بدیم، اینه که نسبت قیمت به کیفیت و کمیت ، راضی کننده بمونه.

   2+
   No votes yet.
   Please wait...
 7. Avatar

  فکر میکنم من از اولین روزهای آغاز به کارتون مخاطبتون بودم و خیلی قبل تر از اون, موقعی که که کلا یکی دو تا انتشارات بودن که سالی چندتا دونه جلد کتاب فانتزی با کلی دستکاری و خواهش و التماس میدادن بیرون مخاطب همچین مجموعه هایی بودم که به دلایل کاملا بدیهی ای که ذکر کردین نتونستن تاب بیارن و حسرت به دل ما گذاشتن!
  عزیزان دلی که در همه حال گلایه میکنین, به این فکر کنین که ۱۰ سال پیش کجا انقدر کتاب در این ژانر و مطابق سلیقه تون پیدا می کردین که الان تو این فراوونی گردن کلفت کردیم هممون و تقی به توقی میخوره پشت چشم نازک میکنیم؟؟؟!!
  اگه این سایت و اینچنین سایت ها و مجموعه ها نبودن که هنوز که هنوزِ هیچ ناشری ریسک هزینه کاغذ این کتابارم نمیکرد چه برسه به سود بازارش!
  اگه همت این دوستان و پشتکار و عشقشون نبود که اصلا الان من و شما غیر هری پاتر و جی کی رولینگ کس دیگه ای رو نمیشناختیم!
  یه سر به نمایشگاه میزدین انقدر پر بود از نشرها و عناوین رنگ وارنگ این ژانر که من اصلا باورم نمیشد؛ همه اینها حاصل زحمات این دوستان و همکارانشون هستش که تو این همه سال بدون هیچ چشم داشتی یادمون دادن,معرفی کردن, جا انداختن، حالا سودش رو اونا میبرن نه این طفلیا که زبون ما همیشه جلوشون دراز بوده.
  متاسفانه ما کلا طلب کاریم, خوبیم بهمون میشه بازم طلب کاریم!!!
  کدوم یکیمون دو روز تو ماه رو مجانی به بقیه خدمت میکنیم که حالا طلب ۱۰ برابریش رو داریم؟؟!
  آدم یا یاد میگیره خودش احتیاجاتش رو برطرف میکنه یا وقتی نمیتونه و از خدمات شخص دیگه ای استفاده میکنه خیلی واضح که باید هزینش رو بپردازه, خصوصا اگه به این با کیفتی هم باشه!!!!
  برای جلوگیری از سوتفاهم های اینچنینی پیشنهادم به برو بچه های نشریه اینه که هدفی رو متناسب با نیازهای خودتون و مخاطبینتون در نظر بگیرین و در جهت اون بیزینس و مارکت پلنی رو تهیه کنین و طی یک مدت زمان معین بدون توجه به هیچ حاشیه ای کمر به انجامش ببندین؛ گفت و شنودهای زیادی همیشه منجر به اختلاف و دلسردی میشه, در نهایت خود هدف راه رو بهتون نشون میده.

  مخلص شما

  1+
  No votes yet.
  Please wait...
  • Avatar

   با سلام. متشکرم و مفتخرم که مخاطبان فهیمی چون شما داریم. ممنون بابت این حمایت و اینکه با حرفاتون گوشه ای از حرف های ناگفته ی ما رو تکمیل کردید.

   2+
   No votes yet.
   Please wait...
 8. Avatar

  سلام
  من موافق فروش کتابها هستم چون معتقدم نبودن انگیزه مالی دیر یا زود سبب دلسردی تیم شهر و تعطیلی نشریه میشه.
  فکر میکنم بقیه هم موافقن که کار مجانی در این سطح که خیلیم طاقت فرساست فرایند ترجمه و ویراستاری و… باید با یه مشوق مالی همراه باشه تا لاااااقل خرج و مخارج سایت تامین باشه.
  انتظار کار مجانی از سمت شما انتظار گزاف و بیجا ای هست و مهالفان فروش کتابها به خودشون رجوع کنن میفهمن چقد توقع عجیبی دارن.
  اضافه میکنم که قیمت گذاریا با توجه به اوضاع فعلی نشر و چاپ و قیمتهای کتاب های الکترونیکی، چندان غیرعادی نیست.
  در آینده هم قطعن کتابای جدیدتون رو خواهم خرید (دارن شان😃)

  1+
  No votes yet.
  Please wait...
  • مادریدیستا

   سلام. ممنونبم از جواب حمایتگرانه ی شما. و خوشحالم که تا این جا اکثر کامنتا دلگرم کننده بودن.

   0
   No votes yet.
   Please wait...
 9. Avatar

  دوستان به خدا به پیر به پیغمبر هر کاری زحمت داره. شما یه مقاله برای درست ترجمه میکنی از اول ترم به استاد به خاطر کار سخت بدو و بی راه میگی تا اخرش. اصلا شما میری یه جا کار میکنی بابت هر ساعتش توقع داری پولت رو بدن خیریه که نیست!! چطور توقع دارید که کارهایی با این حجم اماده بشن یه عالم ادم براش زحمت بکشن و هیچی هم دستشون رو نگیره؟ نمیشه که توقع داشت عمر عزیزشون رو فقط و فقط برای رضای من و شما بدن. شخصا چندین ماهه بیکار شدم و درآمدم رو از دست دادم و حتی توان خرید کمترین چیزها رو هم ندارم. ولی دلیل نمیشه که به خاطر ما دیگران از زحمت و وقتشون چشم پوشی کنند. کاش درک حق کپی رایت یک بار برای همیشه توی ایران جا بیفته … جا بیفته و فهمیده بشه که بابت هر چیزی که بخوای بهایی هست (نه فقط بحث مادی)… کسی هم که نداره (مثل الان من و امثالم) صبر کنه دارا بشه و حق مطلب رو ادا کنه. وسلام. خدا قوت و با ارزوی موفقیت (به دور از هیاهو) 😉 اخیش خالی شدم ;D

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  • مادریدیستا

   سلام. سپاسگزار حمایت معنوی شما هستیم. البته باید اضافه کنیم که هیچی دستمون رو نگرفته. فقط در حدی بوده که دیگه تمام مخارج سایت رو از جیب خودمون ندیم و بخشیش از این فروش کتاب تأمین شده. و امیدوارم مشکل عدم اشتغال شما هم به زودی حل بشه و نگرانی تون بابت این قضیه به حداقل برسه.

   1+
   No votes yet.
   Please wait...
 10. Avatar

  من واقعا موافق نیستم.چراکه درسته هزینه اتون در برابر کاری که میکنید ارزش داره ولی واقعا وسع مالیمون نمیرسه تا بخریم.اون خانوم یا اقای ناشناس خیلی تند درد و دلشون رو گفتن،من نه به اون تندی ولی تا حد زیادی باهاشون موافقم و از طرفی میدونم شما هم چه قدر زحمت میکشید و ترجمه و ویراستاری و …..
  الان که قیمت همه چیز چندبرابر شده با حقوق کارمندی و کارگری و …. باز هم به لباس و اینا نمیرسیم فقط به سختی میشه گرسنه نموند.شما لطفی بکنین حداقل کمترش کنین چون من نوعی که به کتاب های دارن شان علاقه دارم،نتونستم تا به حال افتاب سوختگی رو بخونم.یا قیمت رو کمتر کنین یا بعد از مدتی رایگان بدین یا پارت پارت بزارین یا هرچیز دیگه ای.فقط لطفا به فکر ما هم باشین.از دست اون ناشناس هم ناراحت نباشین.من ایشون رو میشناسم،چیزی تو دلش نیست فقط اینکه بهش فشار زیادی اومده.ممنون ازتون.

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  • مادریدیستا

   سلام. ممنون از این که نظرتون رو با ما در میون گذاشتید. بحثی که هست، اینه که با گرونی‌های یک سال اخیر، تقریبا تمام خدمات و اجناس و کالاها گرون شدن و فقط ماییم که نه تنها نباید گرون ترش کنیم (که واقعا هم نکردیم و حداقل قیمت رو دادیم) بلکه باید کمتر و حتی رایگان کنیم کتاب رو؟ :دی

   نکته ی بعدی اینه که خود شما حاضرید از این کارا کنید؟ کتابی رو ترجمه کنید و رایگان نشر بدید؟ اونم کتاب با این تعداد صفحات رو؟ و این که این آقای ناشناس اگه بهش فشار اومده، مگه اون فشار از طرف ما بوده؟ :دی

   1+
   No votes yet.
   Please wait...
 11. Avatar

  سلام اقا سامان من از همراهان قدیمی سایت هستم و قبول دارم که شما باید کتاب پولی میکردید ولی به نظرم قیمتش بالا بود برای یک کتاب پی دی اف و اگر که میگید من بی انصافی میکنم شاید حق با شما باشه ولی من یه درخواستی دارم اگ کتاب واسه فروش با قیمت بالا میخواید بزارید حداقل چاپی باشه که به نسبت پولمون ارش داشته باشه با تشکر از بچه های نشریه.

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  • Avatar

   با سلام. کجای این مرز و بوم دیدن که کتاب بدون سانسور چاپ کنن؟ حالا اون قیمت بالا رو بذارید پای این پوئن که کتاب کاملاً شفاف و بی حذفیات هست و دست کم به مقدار پولی که پرداخت می کنید به شعورتون توهین نشده. سپاس

   2+
   No votes yet.
   Please wait...
 12. Avatar

  البته جای ذکر که من کتاب حمایت کردم ولی به نظرم قیمت ۲۰ تومن عالی بود براش.

  0
  No votes yet.
  Please wait...
 13. Avatar

  سلام اقا کسی که کتاب خون باشه پولشو میده کسیم که نباشه انقدر به درزو سولاخاش فشار میاره که مجانی بشه . خاطر این عزیز دل سامان رو به درد نیارید از اینکه خیلی سانسور نکردین تشکررر

  1+
  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 14. Avatar

  یه چی دیگه اصن . چرا کتابای برندون مول رو ترجمه نمیکنید . خیلی وقته منتظرم ترجمه بشه به مبلغ مشخص بخرم

  1+
  No votes yet.
  Please wait...
  • Avatar

   ممنون از شما. ما تا کنون کتابی از برندن مول ترجمه نکردیم

   0
   No votes yet.
   Please wait...
 15. Avatar

  سلام دوستان. راستش اولش میخواستم نظر ندم چون دیدگاهم خیلى فرق داره اما مگه کسى دستش بهم میرسه؟؟
  اولش که دیدم رمان افتاب سوختگى رو پولى کردین جا خوردم. از یه طرف اکثر رمان هاتون رایگان بود و از یه طرف هر قسمت رمان افتاب سوختگى هزارتومن بود!! با خودم گفتم اگه من بخوام یه متن نسبتا زیادى رو ترجمه کنم و دو سه نفر هم ویراستار باشن یه نفر هم طراح جلد یکى دیگه هم تایپ کنه اونوقت به هممون جمعا هزارتومن برسه؟؟ خخخخ اگه زمان شاه بود یه چیزى. با خودم گفتم اینا بیکارن یا پولشو از یه جا دیگه در میارن یا اینکه بچه پولدارن و پول براشون مهم نیست. بعد که فکر کردم دیدم هیچکدوم از اینا نیست. هیچى دیگه موندم دیگه تو این دور و زمونه که برادر یه برادرش فکر نمیکنه اینها دیگه چه موجوداتى هستن که بى هیچ چشمداشتى این کارهارو میکنن.
  پس از خودتون میخوام که خودتون بگید.
  بعدشم
  اینجاست که مرد و نامرد معلوم میشه. اینهایى که میگن گرونه و چرا پولیش کردین همونایی ان که ده صفحه از یه رمان و میخونن و حوصلشون سر میره و گیر میدن که تو گوشى نمیشه رمان خوند. اینها هم گرفتن پولیش کردن ارزش نداره اگه کتاب بود بهتر بود.
  راستش من خودمم هیچکدوم از رمانهاى پولى رو نخریدم. همین الانشم اگه خونواده بفهمن که منى که سال دیگه کنکور دارم دارم روزى چند ساعت رمان میخونم و چند ساعت دیگه رمان خودمو دارم مینویسن پدرمو در اوردن
  در کل اینهه خوب کارى کردین خوب نیست ادم مفت خور باشه

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  • Avatar

   سلام. به نکات خوبی اشاره کردید . از شما سپاسگزاریم

   0
   No votes yet.
   Please wait...
 16. Avatar

  سلام و خسته نباشید به عوامل نشریه شهر.
  من تاحالا چندین بار پیش اومده که کتاب خریدم و خوب ترجمه نشده بود یا قربونش برم انگار ویراستار چک نکرده بود چی دارن نشر میدن ،جمله بندی اشتباه،غلط املایی زیاد ،جوری که ذهن ادم از موضوع کتاب منحرف میشد و به این فکر میکرد که معنی هرجمله چیه؟؟!!!
  من بارها ازتون تشکر کردم و بازم این کارو میکنم ،دقتی که بچه های نشریه شهر دارن فوق العادست.
  من از وقتی با این سایت اشنا شدم عاشقش شدم چون پیدا کردن کتابای مورد علاقم سخت بود و هرسال هم توی نمایشگاه کتاب غرفه های کمتری به این قبیل از کتابا اختصاص داده میشد.
  من تا الان از هر کتابی که از نشریه شهر به رایگان دانلود کردم یا خریدم راضی بودم مخصوصا کتابای دارن شان.دوستانی که اعتراض دارید ،شما میتونید کتابای رده سنیه بزرگسالان دارن شان رو با این کیفیت عالی به صورت چاپ شده خریداری کنید؟
  من داداشم یه کتاب از مجموعه دموناتا رو خریده بود همشو سانسور کرده بودن تازه اون که رده سنیه نوجوانان بود.
  من واقعا عاشق کتاب بانوی سایه ها و افتاب سوختگی شدم و خداوکیلی قیمتای کتاباهم زیاد نیست ،افتاب سوختگی که فصل فصل ارائه میشد که اونم فصلی هزارتومن بود. بانوی سایه هاهم که نگم براتون اخه کجا کتاب به این خفنی رو میتونید هفت هزارتومن خریداری کنید؟
  دوستانی که اهل کتابن میدونن نشریه شهر چه نعمتیه.
  خلاصه که من واقعا ازتون ممنونم و خسته نباشید میگم بابت کیفیت عالی و احترامی که برای ما قائلید.

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  • Avatar

   ممنون از شما که همیشه به ما لطف داشتید. دست بوس و قدردان تک تک شما عزیزان هستیم

   1+
   No votes yet.
   Please wait...
 17. Avatar

  میدونم دیره برایه نظر دادن ولی بزا بگم:اقا مخاطب کتاب هایی که شما بسیار لطف میکنید روی سایت قرار میدید سنین نوجوان و جوان هستن یعنی پول تو جیبی میگیرن و در مقایسه متوجه میشید بله متاسفانه مقدار پول زیاده ولی این مقدار رو میتونید مثلا قسطی کنید تخفیف بزارید و خلاصه از این کارا خیلی ممنون مرسی از همتون

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  • Avatar

   سلام. از این نظر بهتره که دوستان برنامه ریزی مالی شونو جوری تنظیم کنن که بودجه شون به کتاب هم برسه. البته ما که فقط دو سه تا کتابو فعلاً واسه خرید گذاشتیم. انتشارش هم از قبلِ عید به اینور شروع شده. دوستانی که منتظر تخفیف بودن و یا رایگان میخواستن، اگه از همون روز اول روزی پونصدتاا تک تومنی کنار میذاشتن میتونستن تمام کتابامونو بخرن. اما در مجموع سعی میکنیم کمی فضا رو تلطیف کنیم

   0
   No votes yet.
   Please wait...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *