خانه / بیوگرافی / آرشیو کتاب های آنتونی هوروویتس + بیوگرافی
anthony-horowitz

آرشیو کتاب های آنتونی هوروویتس + بیوگرافی

آنتونی هورویتس (به انگلیسی: Anthony Horowitz) (زاده ۵ آوریل ۱۹۵۶) نویسندهٔ انگلیسی گونهٔ وحشت و خیال‌پردازی است. او بیشتر به نوشتن رمان‌های کودکان می‌پردازد. برای خواندن بیوگرافی کامل دانلود آرشیو کتاب های فارسی این نویسنده در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

 

 

شاید بتوان گفت زندگی آنتونی هوروویتس از داستان‌های چارلز دیکنز یا برادران گریم برگرفته شده‌است. در سال ۱۹۵۶، هوروویتس در خانواده‌ای یهودی در استن‌مور، میدل‌سکس انگلستان به‌دنیا آمد. پدرش بازرگان ثروتمندی بود که برای نخست‌وزیر هارولد ویلسون کار می‌کرد. او با دانستن این‌که ممکن است ورشکسته شود، حساب‌های بانکی‌اش را با نامی مستعار، به بانک دیگری انتقال داد و چندی بعد درگذشت. با وجود تلاش‌های بسیار، خانوادهٔ وی هرگز نتوانست پول را پیدا کند.

وقتی هوروویتس کودک بود، مادرش – که او همیشه ستایش‌اش می‌کند – کتاب‌های فرانکنشتاین و دراکولا را به او معرفی کرد و در سیزده سالگی نیز، یک جمجمهٔ انسان به‌عنوان هدیهٔ تولد به او داد.

مادربزرگش، زنی بدذات بود که تاثیر بدی بر زندگی وی گذاشت. چنان‌که خود هوروویتس می‌گوید: «او حقیقتاً آدمی شیطانی بود.»

در هشت سالگی، هوروویتس را به یک مدرسهٔ شبانه‌روزی فرستادند و او آن‌جا بزرگ شد. آن‌طور که خودش می‌گوید، مدرسه بسیار وحشتناک بود و مدیرش، بچه‌ها را آن‌قدر شلاق می‌زد تا بدن‌شان تاول بزند.

آنتونی هوروویتس نوشتن را از ۸ سالگی و به‌طور حرفه‌ای از ۲۳ سالگی شروع کرد. او می‌گوید: «تنها زمانی که کاملاً احساس خوش‌حالی می‌کنم، وقتی است که دارم می‌نویسم.»

اولین کتاب وی، با نام «راز شوم فردریک ک. باور – The Sinister Secret of Frederick K Bower»، یک طنز ماجرایی برای کودکان بود که در سال ۱۹۷۹ به چاپ رسید و بعداً تحت عنوان Enter Frederick K Bower تجدید چاپ شد. دومین رمان او «میشا، جادوگر و طلسم اسرارآمیز» نام داشت که در سال ۱۹۸۱ منتشر شد. اولین مجموعهٔ داستانی او، سری «ستارهٔ پنج‌پر» بود که هیچ‌وقت آن را کامل نکرد.

او هم‌چنین در نوشتن در زمینهٔ شخصیت‌های افسانه‌ای نیز فعالیت داشته‌است. وی با هم‌کاری ریچارد کارپنتر، چند قسمت از مجموعهٔ تلویزیونی رابین هود را نوشت و در سال ۱۹۸۱ سه قسمت از این مجموعهٔ تلویزیونی را برای کودکان نوشت و به چاپ رساند.

به سال ۱۹۸۸ کتاب «گروشام گرینج» منتشر شد که سال ۱۹۸۹ جایزهٔ کتاب کودکان لانکاشیر را از آن خود کرد. گروشام گرینج داستان دیوید الیوت ۱۳ ساله‌است که با توجه به افسانهٔ «هفتمین فرزندِ هفتمین فرزند بودن»، جادوگر محسوب می‌شود (در غرب افسانه‌ای هست که می‌گوید اگر کسی هفتمین فرزندِ هفتمین فرزند باشد، جادوگر می‌شود). مثل هوروویتس، کودکی دیوید نیز به بدی می‌گذرد.

موفقیت وی با انتشار کتاب «مالتی ِ شاهین» (۱۹۸۶ – اولین جلد از سری «برادران دایمند») آغاز شد که فیلم تلویزیونی آن نیز با عنوان Just Ask For Diamond ساخته شد. تا به حال سری برادران دایمند در ۷ جلد ادامه پیدا کرده.

در دههٔ ۹۰، هوروویتس تعدادی رمان مستقل نوشت که شامل «مادربزرگ»(۱۹۹۴)، «ژانوس، ستارهٔ آرزو»(۱۹۹۶ – The Switch)، شیطان و پسرکش (۱۹۹۸) و «جام نحس» (۱۹۹۹) می‌شود. جام نحس درواقع ادامهٔ داستان گروشام گرینج است که به سال ۲۰۰۳ برای مشخص‌شدن ارتباط آن با گروشام گرینج، به «بازگشت به گروشام گرینج» تغییر نام یافت.

وی هم‌چنین کتاب «ترسناک‌های هوروویتس»(۱۹۹۹) و «ترسناک‌ترهای هوروویتس» (۲۰۰۰ – More Horowitz Horror) را نوشت که مجموعه‌ای از چند داستان کوتاه ترسناک‌اند. این دو کتاب، بعداً دوباره به‌صورت کتاب‌هایی که هرکدام دو یا سه تا از داستان‌های ترسناک هوروویتس را شامل می‌شدند، تحت عنوان «پاکت هوروویتس» منتشر شدند.

در سال ۲۰۰۰، هوروویتس نوشتن مجموعهٔ موفق «الکس رایدر» را آغاز کرد که دربارهٔ نوجوانی ۱۴ ساله‌است که برای سازمان جاسوسی MI۶ کار می‌کند.این رمان یکی از بهترین رمان های برای نوجوانان است و دارای جایزه های معتبر بسیار زیادی است . تا حالا ( سال ۲۰۱۱) ۶۰۰ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسیده . از روی این کتاب مانند هری پاتر؛ توسط هالیوود فیلم ساخته شده که فیلمی بسیار جذاب و مهیج با نام توفان شکن( storm breaker ) است . این کتاب در اروپا و آمریکا مانند هری پاتر پر طرفدار است .

در سال ۲۰۰۵، همزمان با انتشار کتاب‌های الکس رایدر (که تا به حال ۱۱ جلد از آن نوشته شده)، هوروویتس مجموعهٔ دیگری را با نام «قدرت پنج» آغاز کرد. می‌توان گفت قدرت پنج، نسخهٔ جدید و بازنویسی‌شدهٔ مجموعهٔ ستارهٔ پنج‌پر است که هرچند قرار بود پنج جلد باشد، تنها چهار جلد از آن نوشته شد.

وی کتاب طنزی هم با نام «شوخی ِ کشنده» (۲۰۰۴ The Killing Joke –) برای بزرگسالان نوشته‌است.

آنتونی هوروویتس در عرصهٔ سینما نیز فعالیت دارد. او تا به حال فیلم‌نامهٔ مجموعه‌های تلویزیونی از قبیل «جنگ ِ فویل» (Foyle’s War) و هرکول پوآرو (از کتاب پوآرو آگاتا کریستی) را نوشته‌است.

وی اکنون با همسرش جیل گرین (تهیه‌کنندهٔ برنامه‌های تلویزیونی) و دو فرزندش نیکلاس و کاسیان، در لندن زندگی می‌کند. تمام خانواده درگیر حرفهٔ اوست. همسرش، تابه‌حال تهیه‌کنندهٔ چندین فیلم‌نامهٔ او (از جمله Foyle’s War) بوده. پسرش کاسیان بازیگر است و در سه تا از نمایش‌های او حضور داشته. و پسر بزرگش نیکلاس، برای کمک به هوروویتس در نوشتن سری الکس رایدر، همه‌چیز را از جمله غواصی، اسکی روی برف و موج‌سواری امتحان کرده است!

گفته شده که احتمالاً خانم رولینگ (نویسنده هری پاتر) از کتاب گروشام گرینج الهام گرفته‌است و البته نامی از آنتونی هوروویتس ذکر نکرده‌است و آقای هوروویتس فقط در وب‌گاه رسمی اش به این موضوع اشاره کوچکی کرده‌است.

منبع : ویکیپدیا


آرشیو کتاب ها :

 

سوخته Burnt                                                                     دانلود

ترسناک های هوروویتس Horowitz Horror                          دانلود

دوربین قاتل Killer Camera                                                دانلود

مسافر The Hitchhiker                                                      دانلود

اتوبوس شب رو The Night Bus                                          دانلود

تلفن مردگان The Phone Goes Dead                               دانلود

ژانوس ، ستاره ی آرزو The Switch                                     دانلود

کلبه ی نحس The Twist Cottage                                     دانلود

 گروشام گرینج و جام نحس Groosham Grange                 دانلود

آرشیو مجموعه ی الکس رایدر :

جلد یک              جلد دو            جلد سه

جلد چهار           جلد پنح            جلد شش

جلد هفت         جلد هشت         جلد نه

جلد ده

 

منبع : کتابخانه فانتزی


 

telegpng 1 - آرشیو کتاب های آنتونی هوروویتس + بیوگرافی

3+
Rating: 4.8/5. From 4 votes.
Please wait...

به سایر مطالب توجه کن:

نفرین شدگان

دانلود کتاب “نفرین شدگان” نوشته ی علیرضا اسدی

در این مطلب، کتاب نفرین شدگان، نوشته ی علیرضا اسدی، نویسنده ی جوان و خلاق …

5 نظر

 1. Avatar

  سلام
  من مسافرو خوندم
  خیلی جالب بوداولش یه فضاسازی از داستان میکنی و ماجرارو قبول میکنی بعدش میبینی اصن اون طوری که فک میکنی نبوده
  بااینکه خیلی کوتاه بود ولی نویسنده هرچیزیو که لازم بود نوشته بود واقعن لازم نبود بیشتر بگه
  خیلی لذت بردم
  ممنوون از سایت فوق العاده تون

  1+
  No votes yet.
  Please wait...
 2. Avatar

  ستاره ارزو هم خیلی خوب بود
  داستاناش خیلی متفاوت و خوبن
  ممنون که معرفی میکنین این کتابای عالی رو

  0
  No votes yet.
  Please wait...
 3. Avatar

  من دیوونه ی مجموعه ی الکس رایدر بودم و هستم. وقتی نوجوون بودم با پول تو جیبیم یواشکی کتاباشو می خریدم. اخر سر هم که مجموعه ام رو کامل کردم بعضی جلدهاشو حتی سه بار خونده بودم. شاهکار بود. و یک روز مامانم همشو ریخت دور..! معتقد بود تاثیر بدی روی من میذاره. حالا دنبالشم که دوباره بخرم و دوباره بخونمش. من بقیه آثارشم خوندم ولی آلکس رایدر بهترین اثرشه..

  3+
  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 4. Avatar

  سلام الکس رایدر یه شاهکاره خیلی دوستش داشتم اما توی ویکی پدیا گفته که یازده جلده .اگر هست ترجمه نشده؟و اگر شده کی قرار میدید؟

  2+
  No votes yet.
  Please wait...
  • Avatar

   سلام. قولی نمیدیم

   0
   No votes yet.
   Please wait...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *